Header First

This is a debugging block

Branding

This is a debugging block

Sidebar Fourth

This is a debugging block

Sidebar Third

This is a debugging block

نشست مشاورین بانوان دستگاههای اجرایی استان با رویکرد مدیریت مصرف بهینه آب در آبفای استان اصفهان

محتوا

This is a debugging block

چکیده: 
در جلسه ای که باحضور مشاورین بانوان دستگاههای اجرایی استان در شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان برگزارشد بسته کامل وسایل کاهنده مصرف آب بهمراه کتب آموزشی در اختیار آنها قرار گرفت

 

در جلسه ای که باحضور مشاورین بانوان دستگاههای اجرایی استان در شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان برگزارشد بسته کامل وسایل کاهنده مصرف آب بهمراه کتب آموزشی در اختیار آنها قرار گرفت . همچنین در این نشست آموزشهای لازم جهت چگونگی مصرف بهینه آب و ترویج آن به کارکنان دستگاههای اجرایی و خانواده ها آموزش داده شد . سپس مهندس هاشم امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در جمع مشاورین امور بانوان دستگاههای اجرایی استان بر اهمیت صرفه جویی آب تأکید کرد و خاطرنشان ساخت : بر اساس پیش بینی های دانشمندان تا سال 2025 میزان بارندگی در ایران همانند بسیاری از کشورهای آفریقای مرکزی خواهد شد و اقلیم آب و هوایی ایران از نیمه خشک به خشک تبدیل خواهد شد بنابراین مدیریت مصرف از هم اکنون باید سرلوحه بسیاری از فعالیت ها قرار گیرد .

وی افزود : تمام بهره برداران از منابع آبی اعم از شرب ، صنعت و کشاورزی باید به بهترین نحو نیازهای آبی خود را مدیریت نمایند چراکه آب تنها ماده ای است که جایگزین ندارد و ادامه حیات بدون این مایه حیاتی امکان پذیر نیست .

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به چگونگی تأمین و توزیع آب شرب اشاره کرد و اعلام نمود : در حال حاضر حجم سد زاینده رود به 100 میلیون مترمکعب رسیده است که این رقم جوابگوی نیاز آبی موجود در بخش های مختلف نمی باشد . در چنین شرایطی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به سختی آب شرب مورد نیاز مشترکین را تأمین می کند .

وی مصرف سرانه آب را در اصفهان بالاتر از میانگین تعریف شده دانست و گفت : مصرف سرانه آب شرب در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا 70 الی 80 لیتر در شبانه روز است و این رقم در کشور حدود 150 لیتر در شبانه روز می باشد در حالیکه سرانه مصرف آب در اصفهان 203 لیتر در شبانه روز برآورد گردیده است که این امر نشان دهنده مصرف بیش از حد اصفهانی ها در مصرف آب است . این درحالیست که در سالهای اخیر استان اصفهان با محدودیت شدید منابع آبی مواجه بوده است .

وی بانوان را اثرگذارترین قشر در ترویج مصرف بهینه آب دانست و اظهار داشت : بانوان شاغل نه تنها در دستگاه هایی که مشغول به فعالیت هستند می توانند مصرف بهینه آب را میان کارکنان ترویج دهند بلکه می توانند در میان خانواده هم با مصرف صحیح آب چگونگی مصرف بهینه آب را به دیگر اعضای خانواده آموزش دهند .

مهندس هاشم امینی یکی از راههای برون رفت از چالش کم آبی را در استان اصفهان همکاری دستگاهها با یکدیگر خواند و گفت : هم اکنون استان اصفهان با چالش بزرگ کم آبی مواجه شده است همکاری همه دستگاهها جهت مدیریت مصرف آب ضروری به نظر می رسد .

همچنین در ادامه این نشست صالح مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت : علاوه بر اینکه فرهنگ سازی مناسبی باید جهت مصرف بهینه آب اعمال شود استفاده از ابزارها و شیرآلات کاهنده هم در مصرف بهینه آب تأثیر بسزایی دارد . بعنوان مثال استفاده از سردوش های کاهنده تا 75 درصد در مصرف آب هنگام استحمام صرفه جویی می شود .

وی گفت : سرمایه گذاری به منظور استفاده از شیرآلات کاهنده به مراتب مقرون به صرفه است چراکه خانوارها با بهره مندی از ابزارهای کاهنده 30 درصد در مصرف آب صرفه جویی می کنند که این صرفه جویی در مصرف آب ، کاهش ماهانه بهای پرداخت آب را به همراه دارد .

 

منبع: 
روابط عمومی آبفای استان اصفهان
حوزه: 
دسته بندی خبر: 
سمینارها و همایشها