امروز : ۲۸ مرداد, ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
روابط عمومی آبفا استان اصفهان
۱۴۲مرتبه
۲۲ ارديبهشت, ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳

کاهش ۲۳ درصدی هدر رفت آب در بادرود طی ۵ سال

 مدیر آبفا بادرود در دومین برنامه از سلسله نشست های برنامه رادیویی جاری حیات ۶ با موضوع مدیریت مصرف بهینه آب گفت:منطقه بادرود تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار ندارد ، آب شرب این منطقه از طریق ۶ حلقه  چاه با دبی بالای ۱۲۰ لیتر در ثانیه تامین می شود و با بکارگیری سیستم تله متری و تله کنترل توانستیم از هدر رفت آب جلوگیری کنیم که این امر افزایش  ظرفیت تامین را بهمراه داشت  
خامسی افزود:در چند سال اخیر توانستیم با اصلاح شبکه فرسوده ، هدر رفت آب درشهر بادرود   را کاهش  دهیم بطوریکه در سال ۹۲ میزان هدر رفت آب در بادرود بیش از۴۴ درصد بوده اما این رقم در سال ۹۷  به ۲۱ درصد کاهش یافت بطوریکه می توان گفت طی ۵ سال شهر بادرود شاهد کاهش ۲۳ درصدی هدر رفت آب بوده است.
وی با بیان اینکه بادرود در منطقه کویری قرار دارد و در سال گذشته با خشکسالی بی سابقه ایی مواجه بود ولی آب شرب این منطقه پایدار تامین شد اعلام کرد:از آنجاییکه آب شرب منطقه بادرود از طریق چاه تامین می شود بنابراین رصد کردن آنلاین کمیت وکیفیت آب چاهها منجر به تامین پایدار آب شرب منطقه می گردد.
خامسی گفت:هم اکنون مصرف سرانه آب در بادرود۱۸۰ لیتر در شبانه روز است در حالیکه این رقم در سال ۹۶ بیش از ۲۰۰ لیتر در شبانه روز بوده است و در تلاش هستیم با دردستور کار قرار دادن فعالیت های فرهنگی مصرف سرانه آب را در این منطقه کاهش دهیم.
مدیر آبفا بادرود به افت آبهای زیر زمینی در این منطقه پرداخت و گفت:در ۱۰ سال گذشته در منطقه بادرود  آبهای زیر زمینی افت بسیار شدیدی داشته در چنین شرایطی سعی کردیم با مدیریت مصرف مانع از مصرف بی رویه شویم و در سال آبی جدید هم که بارندگی ها قابل توجه بوده همچنان موضوع مدیریت مصرف مدنظر قرار دارد.
همچنین در این برنامه عبدالعظیم شکاری مدیر انجمن حافظان محیط زیست بادرود گفت: اعضای انجمن حافظان محیط زیست بادرود با حضور در مدارس دانش آموزان را در تمام مقاطع تحصیلی ترغیب به مصرف بهینه آب می نمایند.
وی افزود: در حال حاضر ۳۵۰ همکار فرهنگی داریم که دغدغه آنها فرهنگ سازی مصرف بهینه آب است بطوریکه موفق شدند تجهیزات کاهنده مصرف را در بسیاری از مدارس منطقه بادرود نصب کنند.
وی ترغیب کشاورزان به استفاده از سیستم آبیاری نوین را یکی دیگر از فعالیتهای این انجمن در راستای مصرف بهینه آب برشمرد و خاطرنشان ساخت: راهنمایی که در زمینه مزیت استفاده ازروش های نوین آبیاری به کشاورزان داشتیم. باعث شد تا کنون بیش از ۱۰ درصد کشاورزان سیستم آبیاری نوین استفاده کنند.
در ادامه این برنامه زهره تشیعی رئیس خانه فرهنگ آب اصفهان گفت: اصلاح الگوي مصرف و مصرف بهينه نيازمند فرهنگ‌‌سازي پايدار است و اين خود نيازمند راهکارهايي است تا همه افراد جامعه الزاما رفتارهاي اصلاح مصرف را احساس کنند و به تدريج اين اصلاح نهادينه شده و به يک رفتار پايدار و در نهايت به يک فرهنگ در تمامي عرصه هاي اجتماعی تبديل شود.
 وی ارايه راهکارهاي جديد و اصلاح روش ها، را  نياز به اتحاد گروهي و همبستگي افراددانست وتصریح کرد: در اين ميان خانواده نخستين مجموعه اي است که اعضاي آن به سهولت مي توانند اتحاد و همبستگي در بين خود به وجود آورند و نسبت به شناخت عادت هاي اشتباه و حذف باورهاي غلط اقدام کنند.
 تشیعی با بیان اینکه هر تغيير مثبت در رفتار و عادت هاي يک خانواده به راحتي موجب اصلاحات موثري مي شود اظهارداشت: در نهايت با جايگزين شدن عادت هاي صحيح و بهينه، ريشه هاي اقتصادي و فرهنگي خانواده و اجتماع را مقتدر و پايدارتر خواهد کرد. به اين دليل که اغلب افراد در رفتارهاي خود داراي برخي از عادت ها و باورهاي سنتي اشتباه هستند و به دليل عدم آگاهي از واقعيت امر، ناخواسته نسبت به انجام و تکرار آن دست مي زنند، غافل از اين که اين باورها ضربه هاي اساسي به فرهنگ و اقتصاد خانواده و اجتماع وارد خواهد کرد.پس باید عادتهای غلط در مصرف آب را برای همیشه به فراموشی بسپاریم.
 
 
 

حوزه: 
مدیرعاملمدیران حوزه مدیرعاملمدیر روابط عمومی و آموزش همگانی
آب و فاضلاب استان اصفهان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان می‌باشد.(استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع بلامانع است)

طراحی و پیاده سازی دیتا پردازش سپانو