امروز : ۲۵ تير, ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۵
روابط عمومی آبفا استان اصفهان
۱۷۰مرتبه
۱۰ دى, ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹

برگزاری چهل و چهارمین برنامه از سلسله نشست های برنامه رادیویی جاری حیات در تودشک

چهل و چهارمین برنامه از سلسله نشست های برنامه رادیویی جاری  حیات  با هدف مدیریت مصرف بهینه آب در تودشک برگزار شد.
یادگاری مدیر آبفا کوهپایه در این برنامه گفت: در چند سال اخیر با پرداختن به مباحث فرهنگی توانستیم  مصرف سرانه آب در تودشک را کاهش دهیم بطوریکه  ، در سال گذشته سرانه مصرف آب در شهر تودشک ۱۸۰ لیتر درشبانه روز برای هر نفر بوده که این رقم در ۸ ماهه سال جاری به ۱۶۱ لیتر در شبانه روز کاهش یافت.
وی ادامه داد: در حال حاضر مصرف سرانه آب شرب برای هر نفر در شبانه روز در تودشک ۱۶۱ لیتر  میباشد در حالیکه این رقم براساس سیاست گذاری وزارت نیرو به ۱۱۵ لیتر در شبانه روز بایستی کاهش  یابد تا به استانداردهای تدوین شده برسیم.
یادگاری اعلام کرد: برگزاری برنامه رادیویی  جاری حیات ،برگزاری جشن لبخند آب ،برگزاری مسابقه نقاشی آب مساوی با  زندگی و مراسم زنگ آب در راستای ترویج  مصرف صحیح آب میان مردم شهر تودشک در دستور کار قرار گرفت.
مدیر آبفا کوهپایه مصرف صحیح آب را یکی از مولفه های مهم دسترسی پایدار به آب شرب برشمرد و عنوان کرد: برای اینکه مردم در تمام روزهای سال دسترسی پایدار به آب شرب داشته باشند علاوه بر اینکه راهکارهای مصرف صحیح آب به شیوه های مختلف به مردم آموزش داده می شود ،با اجرای اقدامات فنی نیز از هدر رفت آب در تودشک جلوگیری می شود.
وی به کاهش هدر رفت آب در تودشک اشاره کرد و اعلام نمود: در طول یک سال گذشته با تعویض ۸۰۰ کنتور فرسوده،اصلاح ۸ هزار متر شبکه فرسوده آب ،اصلاح ۳۰۰ فقره انشعاب آب و کاهش فشار شبکه توزیع از ۸ بار به ۲ بار، کاهش ۱۷ درصدی هدر رفت آب در شهر تودشک تحقق یافت.
یادگاری کاهش قابل توجه وقوع حوادث را  یکی دیگر از مهمترین عواملی دانست که موثر در میزان کاهش هدر رفت آب درشهر تودشک بوده و تصریح کرد:در سال ۹۵ تعداد ۱۷۰ مورد حادثه شبکه آب  در شهر تودشک به وقوع پیوست این رقم درسال ۹۶ به ۳۱ مورد رسید و اکنون در آذر ماه  ۹۷ به ۱۱ مورد کاهش یافته است .
در این برنامه جلالی یکی از اعضای شورای شهر تودشک در راستای مصرف بهینه آب در تودشک گفت: شورای شهر تودشک با توجه به وقوع خشکسالی های اخیر و کمبود شدید منابع آبی ،شهرداری تودشک را ملزم به حذف چمن در فضای سبز نمود و بجای آن از شن های رنگی استفاده نماید همچنین کاشت درختان و گیاهان مقاوم به خشکی را در دستورکار قرار دادند .
وی افزود: استفاده از روشهای نوین آبیاری هم در فضای سبز مورد استفاده قرار گرفت ، تشویق نهادها و سازمانها به منظور  استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف در واحد های اداری یکی دیگر از اقدامات در راستای مصرف بهینه آب بوده است.
در ادامه این برنامه زهره تشیعی رئیس خانه فرهنگ آب شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با توجه به اهمیت مدیریت تقاضا گفت:  در دهه اخیر با توجه به وقوع خشکسالی های مستمر مدیریت تقاضا آب از اهمیت بسزایی برخوردار است .چراکه  محدود بودن منابع آبی ،مدیریت مطلوب تقاضا را می طلبد تا دسترسی پایدار به آب شرب برای همه مشترکین مهیا شود.
وی افزود: درست است با توجه به اقلیم گرم وخشک کشور و استان اصفهان،  منابع آب در دسترس بسیار محدود است اما اگر مردم با مصرف بهینه تقاضای آب را مدیریت کنند قطعا مشکلی در راستای تامین پایدار آب شرب مشترکین به وجود نمی آید.
رئیس خانه فرهنگ آب اصلاحات ابزاری را بسیار موثر در مصرف بهینه آب دانست واعلام کرد: اگر مشترکین در بخش های مختلف واحد مسکونی خود از تجهیزات کاهنده مصرف آب  بهره مند شوند  مصارف آنها حدود ۵۰ درصد کاهش مییابد که این مهم  در کاهش هزینه خانوار هم موثر می باشد.

 

حوزه: 
مدیرعاملمدیران حوزه مدیرعاملمدیر روابط عمومی و آموزش همگانی
آب و فاضلاب استان اصفهان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان می‌باشد.(استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع بلامانع است)

طراحی و پیاده سازی دیتا پردازش سپانو