امروز : ۲۹ تير, ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۶

آماده باش منطقه يك جهت بررسي و رفع مشكل افت فشار آب در ايام تعطيل

به گزارش روابط عمومي و آموزش آب و فاضلاب منطقه يك، روزهاي جمعه و شنبه مورخ ۷ و ۸ تيرماه ۹۸  مدير منطقه به همراه مسئول بهره برداري، كارشناس كنترل كيفي ، سرپرست حوادث منطقه و سرپرست حوادث پيمانكار، به منظور آماده سازي عمليات اتصال چاه خيابان مفتح به شبكه و همچنين مديريت بحران افت فشار آب  منطقه ، كنترل والوها و سركشي چاه ها به صورت آماده باش در سطح منطقه حضور يافته و اقدام به بررسي و رفع مشكلات ناشي از افت فشار آب نمودند.

عمليات تعويض لوله ۳۰۰پلي اتيلن آب (شهرك زاينده رود)

به گزارش روابط عمومي و آموزش آب و فاضلاب منطقه يك، ترك خوردگي لوله ۳۰۰ پلي اتيلن آب در شهرك زاينده رود، كه منجر به قطع آب در بخش هايي از اين منطقه شده بود، به حوادث  منطقه گزارش گرديد. طي عمليات واحد بهره برداري منطقه، مسيرهاي مورد نظر حفاري شده و در مجموع ۳۰/۲ متر از خط لوله تعويض گرديد.عمليات فوق به دليل حساسيت و تعميرات خاص لوله ۳۰۰پلي اتيلن در کوهتاهترین زمان ممکن اجراء شد.

اجرای عمليات مرئي سازي حوضچه خط ۶۰۰ خيابان چهارباغ عباسي

به گزارش روابط عمومي و آموزش آب و فاضلاب منطقه يك، عمليات مرئي سازي حوضچه واقع در خيابان چهارباغ عباسي مقابل آمادگاه توسط واحد بهره برداري منطقه انجام شد. سازمان شهرداري اصفهان به منظور ايجاد فضاي سبز در خيابان چهارباغ عباسي اقدام به گل كاري در ابعاد وسيع بر روي حوضچه خط ۶۰۰ نموده بود، و به همين دليل عملیات مرئی سازی حوضچه خط ۶۰۰ در دستور کار قرار گرفت.

 

اجرای عمليات تعويض تجهيزات چاه ركن الدوله منطقه يك

به دليل هوادهي چاه در خط شبكه توزيع آب واقع در خيابان ركن الدوله شرقي كوچه خرم ، تيم بهره برداري منطقه با هماهنگي كارشناسان آبرساني ستاد به منظور مرتفع نمودن مشكل به وجود آمده ودر مدار قرار گرفتن چاه ، اقدام به تعويض تجهيزات و استفاده از پمپ ضعيف تر در عمق ۴۸ متري سطح زمين نمودند، كه طي اين عمليات پمپ شناور  آب از ۴۵ كيلو وات به ۱۸.۵ كيلو وات و همچنين قطر لوله از ۶ اينچ به ۴ اينچ تقليل يافت.

رفع نشتی لوله لوله ۵۰۰ در منطقه یک

به گزارش روابط عمومي و آموزش آب و فاضلاب منطقه يك، عمليات رفع نشتي مانشون و تعويض ان با كلمپ لوله ۵۰۰  واقع در بازار ميوه و تره بار مقابل روستاي گورت، توسط تيم حوادث واحد بهره برداري منطقه يك در حداقل زمان انجام گرفت.

 

اجرای عمليات زون مرکزی شهر منطقه يك

به گزارش روابط عمومي و آموزش آب و فاضلاب منطقه يك، عمليات حفاري و لوله گذاري جهت  تقويت فشار زون مركزي شهر در منطقه يك، به مسافت ۳ كيلومتر و با لوله قطر ۶۰۰ چدن- فولادي، در سه ماهه آخر سال ۹۷ آغاز گرديد، كه ۹۰۰ متر آن در سال  گذشته ، حدفاصل خيابان هاي جي شير و بازارچه و محدوده خيابان مهر و مسجد مهرآباد (مشتاق دوم ) انجام گرفت. ادامه عمليات حفاري و لوله گذاري در سال جاري از روز از حدفاصل كندرو مقابل خيابان حمزه اصفهاني تا فلكه بزرگمهرآغاز گرديده ، كه تا كنون در مجموع پروژه مذكور ۳۵% پيشرفت فيزيكي داشته است.

 

عمليات نصب و تعويض والو تعدادي از مشتركين منطقه یک

به گزارش روابط عمومي و آموزش آب و فاضلاب منطقه يك ، طي ماه هاي فروردين و ارديبهشت سال جاري به منظور برطرف نمودن حوادث و قطعي آب تعداد كمتري از منازل مشتركين منطقه، تعداد ۱۴ عدد والو درقطرهاي (۸۰ تا ۱۰۰ )در خيابان هاي: احمد آباد، روشن دشت، عبدالرزاق، شهرك زاينده رود، مشتاق سوم نصب گرديد و همچنين تعداد ۱۵ عدد والو و ميل چكمه در قطرهاي (۸۰ تا ۲۰۰) در خيابان هاي احمد آباد، ركن الدوله، كمال، هشت بهشت شرقي و غربي، علامه اميني ، يخچال، پاكوشك، بزرگمهر و خيابان نيرو، توسط واحد بهره برداري منطقه يك تعويض گرديد.

پيشرفت فيزيكي علميات سم پاشي فاضلاب منطقه يك

به گزارش روابط عمومي و آموزش آب و فاضلاب منطقه يك، عمليات سم پاشي فاضلاب هاي منطقه يك كه از فروردين ماه سال جاري آغاز گرديده ۷۰% درصد پيشرفت فيزيكي داشته، لازم به ذكر است اين عمليات همچنان ادامه دارد.

برگزاري دوره مباني حقوقي جعل اسناد درمنطقه يك

به گزارش روابط عمومي و آموزش آب و فاضلاب منطقه يك، با توجه به برنامه ريزي دفتر آموزش به منظور افزايش سطح آگاهي و شناخت پرسنل ، دوره آموزشي با عنوان مباني حقوقي جعل اسناد در سالن جلسات آبفاي منطقه يك با حضور جناب آقاي دكتر نصيري از مدرسين مجتمع آموزشي اصفهان برگزار گرديد. در اين جلسه آموزشي جناب آقاي مهندس اشتهارديها و جمعي از روسا و كارشناسان منطقه حضور داشتند، كه آموزش هاي لازم در خصوص آشنايي با قوانين مربوط به جعل اسناد و تخلفات اداري و همچنين راهكارهايي جهت جلوگيري از به وجود آمدن اين تخلفات را فرا گرفتند.

عمليات بازسازي و نگهداري از شبكه هاي فاضلاب منطقه يك

به گزارش روابط عمومي و آموزش آب و فاضلاب منطقه يك، عمليات نگهداري از شبكه و منهول هاي فاضلاب از ابتداي سال جاري به منظور جلوگيري و برطرف نمودن مشكلاتي همچون: گرفتگي خطوط، خرابي رينگي و تنوره. و اقدامات موثري در زمينه:  پله كوبي، هم سطح سازي، مرئي سازي، پلاستر كشي منهول، بازسازي ماهيچه، تخليه منهول، طعمه گذاري و ... توسط كارشناس بهره برداري منطقه و با حضور نماينده پيمانكار به صورت روزانه انجام مي گيرد. لازم به ذكر است انجام روزانه موارد ذكر شده باعث جمع آوري اطلاعات دقيق از وضيعت شبكه و منهول هاي فاضلاب مي گردد.

 

صفحات

آب و فاضلاب استان اصفهان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان می‌باشد.(استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع بلامانع است)

طراحی و پیاده سازی دیتا پردازش سپانو