امروز : ۲ بهمن, ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳

پیشرفت بیش از هشتاد درصدی اجرای عملیات GIS در گلپايگان

اجرای عملیات  پروژه  GIS  در منطقه گلپايگان با پیشرفت نزدیک به هشتاد درصدی ادامه دارد. پس از تهیه اطلاعات نقشه  utm و توپوگرافي منطقه و برداشت اطلاعات لازم ، اجرای  GIS  در دستور کار قرار گرفت . ورود اطلاعات مربوط به منابع ذخيره ، منابع توليد آب ، شیرآلات ، تاسیسات و خطوط انتقال منطقه گلپايگان از جمله فعالیتهایی بود که در قالب این طرح اجرا شد . در ادامه اجرای این عملیات پس از مشخص شدن پیمانکار ، عملیات برداشت و درج اطلاعات مشترکین نیز آغاز شد.

انجام عملیات تست کنترل کیفی آب شرب مناطق خوانسار و بویین میاندشت در آزمایشگاه آب گلپایگان

از ابتدای سال جاری تاکنون  تعداد   ۷۵۶۰   مورد تست کنترل کیفیت آب شرب توسط آزمایشگاه میکروبی – شیمیایی آبفا منطقه گلپایگان انجام شد. در تست کنترل کیفی شیمیایی که شامل کلرباقی مانده و کدورت است روزانه ۲۴ مورد تست در منطقه گلپایگان صورت میگیرد و مقدار کلرباقیمانده و کدورت و PH آب مشخص میشود.همچنین در هر ماه تعداد ۱۵ مورد تست میکروبی که شامل تعیین میزان باکتری های کلیفرم و هتروتروف (HPC) است در آزمایشگاه آبفا منطقه گلپایگان انجام میشود.

برگزاری دوره آموزشی در تصفیه خانه آب گلپایگان

 دوره اموزشی کلرزنی ویژه اپراتورهای تصفیه خانه آب گلپایگان در این محل برگزار شد. این دوره اموزشی با برنامه ریزی صورت گرفته توسط شرکت آبفا استان و همکاری شرکت سالم آب در تصفیه خانه آب گلپایگان برگزار شد. اپراتورهای تصفیه خانه آب در این دوره آموزشی با نحوه کار دستگاههای کلرزنی ، رفع عیوب و راهکارهای مواجه با نشت کلر در ساختمان کلرزنی تصفیه خانه آب آشنا شدند  .

آغاز عملیات حفر چاه در گلشهر

در راستای اجرای طرح مدیریت بحران در منطقه گلپایگان ،عملیات حفاری چاه جدید در گلشهر آغاز شد. حفر این چاه به منظور تامین آب شرب مورد نیاز شهروندان گلشهر و پاسخگویی به نیاز و مصرف مشترکان در شرایط خاص انجام میشود. این چاه در محل ساختمان در حال احداث آبفا گلشهر در حال حفاری است .شیوه حفر این چاه به صورت ضربه ای  و تا عمق ۱۳۰ متر خواهد بود .

تعمیر خط لوله ۳۵۰ میلیمتر خروجی مخزن ذخیره هوایی گلپایگان

عملیات اصلاح و تعمیر لوله ۳۵۰ میلیمتر در گلپایگان انجام شد. این عملیات به علت فرسودگی لوله خروجی از مخزن ذخیره هوایی گلپایگان صورت گرفت. پس از انجام عملیات حفاری محل در مدت سه روز , اجرای عملیات  تعمیر لوله ۳۵۰ فرسوده از ساعات آغازین صبح آغاز و تا بعدازظهر ادامه داشت . شرایط سخت عملیات تعمیر و اصلاح موجب کندی در پیشرفت نعمیر خط لوله ۳۵۰ میلیمتر بود. اجرای این عملیات موجب قطعی آب در برخی از مناطق شهر و افت فشار در شبکه توزیع آب شهر گلپایگان گردید.

پایان عملیات اصلاح ۱۰۰ مترشبکه توزیع آب در منطقه گلپایگان

عملیات اصلاح۱۰۰ متر شبکه آب در گلشهر به اتمام رسید. این فعالیت عمرانی ازمحل اعتبارات جاری  در محله ورزنه ، فیلاخُص و کنجدجان صورت گرفت. در این عملیات که بوسیله کارکنان آبفا منطقه اجرا شد، از لوله های  پلی اتیلن ۹۰  میلیمتری استفاده گردید .گفتنی است تعداد ۴ انشعاب موجود در مسیر نیز اصلاح شد.

برپایی نمایشگاه آثار نقاشی مسابقه آب برابر زندگی در گلپایگان

به همت روابط عمومی آبفا گلپایگان ، نمایشگاهی از آثار مسابقه نقاشی آب برابر زندگی در سالن فرهنگ شهرستان برپا شد. در این نمایشگاه بیش از ۱۵۰ اثر نقاشی برتر ، به معرض دید عموم قرار گرفت. این آثار توسط داوران از میان ۴۷۴ اثر ارسالی به مسابقه نقاشی آب برابر زندگی انتخاب گردید. مسابقه ملی نقاشی آب مساوی زندگی در دو رده سنی کودک و نوجوان و با موضوعاتی پیرامون اهمیت آب در زندگی روزمره ، همزمان با سراسر کشور در شهرستان گلپایگان برگزار شد .

برگزاری مراسم جشنواره نخستین واژه آب در منطقه گلپایگان

مراسم جشنواره نخستین واژه آب با حضور پرشور بیش از ۴۰۰ دانش اموز پایه اول شهر گلپایگان برگزار شد . در دوازدهمین برنامه از دهمین جشنواره نخستین واژه آب مدیر آبفا منطقه ، ریاست و معاونین آموزش و پرورش ، مدیران و آموزگاران پایه اول ۵ آموزشگاه شهرستان حضور داشتند.این برنامه با محوریت مدیریت مصرف آب و با هدف آشنایی دانش اموزان با راهکارهای مدیریت مصرف آب برگزار شد. در این مراسم هنروران با اجرای برنامه های شاد و مفرح ، دانش اموزان را با راهکارهای مدیریت مصرف آب آشنا نمودند.  اجرای دهمین جشنواره نخستین واژه آب از مهر ماه سال جاری در منطقه گلپایگان آغاز شد.

برگزاری نشست فرهنگی ائمه جماعات غرب لستان در آبفا گلپایگان

نشست فرهنگی ائمه جماعات مناطق آبفا غرب استان اصفهان در منطقه گلپایگان برگزار شد. در این نشست ، دهقادنی مدیر آبفا منطقه گلپایگان ضمن خیرمقدم و خوش آمد گویی به مدعوین ، پیرامون عملکرد آبفا گلپایگان توضیحاتی ارائه کرد .

پایان عملیات اصلاح ۱۰۵ مترشبکه توزیع آب در منطقه گلپایگان

عملیات اصلاح ۱۰۵ متر شبکه آب در گلشهر به اتمام رسید. این فعالیت عمرانی ازمحل اعتبارات جاری  در محله وداغ کوچه اشکان  انجام شد .در این عملیات که بوسیله کارکنان آبفا منطقه اجرا شد، از لوله های  پلی اتیلن ۹۰  میلیمتری استفاده گردید .گفتنی است تعداد ۳ انشعاب موجود در مسیر اصلاح شد.

صفحات

آب و فاضلاب استان اصفهان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان می‌باشد.(استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع بلامانع است)

طراحی و پیاده سازی دیتا پردازش سپانو